Live Chat ile Canlı Sohbet Keyfi

  1. Live Chat

Live Chat Nedir?

Herkese merhaba! Bu makalemde internet ortamında çok sık karşılaştığımız Live Chat hakkında bilgileri sizinle paylaşma gereği duydum. Nedir bu Live Chat ? Diğer bir deyimle Türkçe karşılığı Canlı Sohbet . Hemen heryerde sürekli karşımıza çıkan ingilizce olan bu söz, Türkçe dilimize çevirdiğimizde Canlı sohbet anlamına gelmektedir.

Kurumsal ve bireysel web sitelerin destek amaçlı anlık mesajlaşma servisi olarak kullanımı yaygınlaşmış olması ile bilinir daha çok. Bugün hemen hemen tüm web sitelerinde müşteri ya da kullanıcıları ile anında iletişim sağlayabilmek adına kurulmuş bir tür görüntülü sohbet, kameralı sohbet, yazılı sohbet kısacası uygulamasıdır.

Canlı Sohbet Uygulaması ve WordPress Eklentisi

WordPress en yaygın kullanılan, hızlı olması ile bilinen bloglama mantığını çok iyi işlemiş bir web site sistemidir. Eklenti (Plugin) dediğimiz ilave uygulamalar ile dahada zenginleştirilebilir web sitelerin yapılmasına olanak sağlar. Web sitelerin olmazsa olmazı haline gelen, destek verme amacı ile geliştirilen onlarca Canlı sohbet uygulaması vardır.

Bu Sohbet uygulamalarından en iyi olanları sizin için derledim.

1- Zendesk Chat

2- Tawk.to

4- Rocket.Chat LiveChat ( Roket Sohbet )

 

Peki bu eklentilerin hangisini tavsiye edersiniz diyecek olursanız, Benim size tavsiyem ücretsiz olan eklentiler yerine cüzi fiyata satılan ücretli uygulamalardır. Sağlayacakları desteklerle daha çabuk eklentiyi kavrar ve hemen adapte olma fırsatı bulursunuz. Ücretsiz edineceğiniz eklentilerde çok fazla sıkıntı yaşar ve kısıtlamalarla karşı karşıya kalırsınız. Zendesk ve Tawk.to gibi birçok farklı türden destek sağlanan eklentiler vardır. Ben en çok kullanılanları tercih ederim derseniz büyük hata etmiş olursunuz. Çünkü Rocket chat eklentisi sayesinde kullanıcı yada müşterilerinize kesintisiz ve en sağlıklı destek hizmetini sunabilirsiniz. Yani brenim size tavsiyem RocketChat Uygulaması olacaktır.

Live Chat ile Kameralı Sohbet

Kameralı Sohbet sitelerinde çok sık karşımıza çıkan Live Chat sözcüğü ağırlıklı olarak arkadaşlık, Tanışma, sohbet, flört, eskort siteleri gibi birçok geniş yelpazede kullanıcıya hitaben kullanılmaktadır. Bazen Video chat olarak karşımıza çıkan bu deyim aslında Sohbet siteleri için çok akılda kalıcı bir yer tutar akıllarda.

Bu yazıyı okuduğunuzda Nasıl Canlı Sohbet yapabilirim derseniz, Roket hızında kameralı sohbet için RoketSohbet ‘e davetlisiniz!

İçine Yazılmış:
Yazar Hakkında

WebMaster

1988 İstanbul - RoketSohbet.Com Kurucusu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir